Готель у м.Львів / UA
2020 Львів / UA
конкурс, предпроетна пропозиція
Васильєв Євгеній, Кузьменко Андрій, Вадим Милостюк, Гапоненко Тетяна,
Карібян Давид, Азьома Наталія
4035 м.кв
Містобудівне рішення
Ділянка розташована в жвавому, туристичному, насиченому різними видами транспортних потоків, історичному районі. Проектна пропозиція шукає шляхи розвитку цього середовища, надання йому різноманітності та властивостей яких йому може не вистачати на сьогоднішній день.
Саме цьому містобудівна концепція будівлі формується навколо створення, контрастного до оточення, відкритого для місцян внутрішнього двору з затишним акустичним режимом та новим за сприйняттям громадським простором. Це досягається пониженням відмітки рівня двору по мірі заглиблення у його простір. Такий двір є відповіддю та продовженням невеличкого скверу на протилежному боці вулиці. Цей союз, поєднаний з зупинкою громадського транспорту, створює різноманітну палітру міського простору на невеликій ділянці та є цікавим поперечним зв’язком.
Программа простору
Підвальний, перший та другий рівні організуються навколо різнорівневого внутрішнього двору з різноманітною за типологією рітейл зоною магазинів, ресторанів, фуд кортів та кафе.
Для зв'язку з зоною рітейла на другому рівні ми пропонуємо використати ескалатори для підвищення рентабельності цього поверху.
На останньому рівні знаходиться конференц зала с баром та відкритою терасою з видом на ратушу та історичний центр міста. Щоб створити можливість автономного користування та інклюзивності доступ в цю зону реалізується в т.ч. ліфтом до якого є вхід зі сторони вул.Дорошенко.
Технічні та господарські приміщення, в т.ч. кухні, кімнати інженерного обладнання, знаходяться у підвальному поверсі. Доступ для сервісної техніки та обслуговування реалізується через пандус заїзд у внутрішній двір.
Об’ємно-планувальне рішення
Головний фасад будівлі вирівняний по лінії фасадів оточуючих будівель. В пошуку різноманіття просторової композиції, та розвиваючи тему будівлі-вставки, об'єми останніх поверхів розгорнуто таким чином, щоб відкрити види на історичний центр міста та створити відкриті тераси номерів.
Водночас, щоб делікатно інтегрувати об'єми цих поверхів, площина нахилу сусідніх кровель задає обмежуючу “червону лінію” яка відсікає частину форми, яка виходить за цю межу.
Цинкове оздоблення покрівлі віддзеркалює небо та зливається з покрівлею старої будівлі Гранд-готелю.
Таким чином створюється інноваційний архітектурний образ, що делікатно взаємодіє з середовищем.
Конфігурація першого поверху забезпечує більш ніж достатній простір для зупинки громадського транспорту, тому пропонується рівень фасаду на цьому поверсі зробити по червоній лінії.
Через проїзд пандус організовано доступ протипожежної техніки до внутрішнього двору.
Фасадне рішення
Використовуючи мову історичного контексту навколишніх будівель ми задаємо композиційний крок та пропорцію для фасаду нашої будівлі. Проте, щоб надати йому розвитку, граємо з площинами віконних заповнень. Ламаючись, вони відкривають нові кути зору з інтер'єру будівлі на вулицю, та дають цікавий рефлекторний ефект зовні.
Колір фасаду контрастує з оточенням своєю чистотою та яскравістю матеріалу - білого бетону з заповненням яскравою кам’яною крихтою, яка сяє на сонці. Щоб забезпечити відчуття монолітності фасадної решітки та уникнути швів на поверхні фасаду, бетонне оздоблення виливається монолітом по місцю.
Стіни та колони нижніх поверхів оздоблені полірованою нержавійкою, що дозволяє візуально розтворити конструкції та розширити простір.
Ландшафтне середовище внутрішнього двору
Історія проектованої ділянки відсилає нас до болотистої долини, що прилягає до міських фортифікацій. Цей образ взято лейтмотивом ландшафтного оформлення простору внутрішнього двору. Спускаючись вниз, ми аллегорично мандруємо в минуле цієї місцевості. Ця ідея реалізується через матеріали та дендрологічний склад рослин болотистої місцевості. Таким чином ще більше підкреслюється контрастна суть цього середовища.
Границя між утраністичним та природним стирається. Такий ефект досягається використанням гратчастої бетонної плитки.
Задня стіна завивається в'юнкими рослинами.
Конструктивні рішення
Конструктивна схема будівлі, це повний монолітний зб каркас зі змішаною системою монолітних перекриттів (монолітні безбалкові та монолітні перекриття з балками).
Об'єм конференц-зали - металевий каркас. Конструкції ліфтових шахт та сходових маршів забезпечують просторову жорсткість будівлі.
Технологічні рішення
Для часткової компенсації ливневого водозбору з будівлі влаштовується зелена покрівля.
Система вентиляції приміщень будівлі - припливно-витяжка, з рекуперацією тепла. Система кондиціонування приміщень на базі реверсивної холодильної машини, що працює також "в режимі теплового насосу" на опалення в перехідний період року.
Щоб не руйнувати сформований архітектурний образ будівлі, наружні блоки інженерного обладнання делікатно вбудовані в об’єм покрівлі над сходами та декоровані перфорованими цинковими панелями.
Освітлення
Головна концепція освітлення фасаду полягає у відсутності додаткових освітлювальних пристроїв. Світло м'яко ллється зсередини будівлі через прозорі, майже безрамні вікна. Таким чином підкреслюється затишність внутрішнього простору, а також зберігається чистота фасаду та чистота міського середовища від візуального забруднення.